Młodzi badacze z całej Europy zgłębią historię krajów nadbałtyckich.

W Pruszczu Gdańskim historycy, archeolodzy i historycy sztuki z polskich i europejskich ośrodków naukowych w dniach 3-5 września wezmą udział w konferencji naukowej „Origines et mutationes circa principio Mare Balticum”.

“Origines et mutationes circa principio Mare Balticum” jest coroczną konferencją organizowaną przez pracowników i doktorantów Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego. Tematem przewodnim są: „wymiana” i „władza” - w histori krajów leżących w basenie Morza Bałtyckiego, ich rozwój, wzajemne kontakty i konflikty od wczesnego średniowiecza do XIX wieku. Prezentowane wyniki badań mają dotyczyć: 1. Fenomenów powiązanych z Wymianą wokół Morza Bałtyckiego aż do początku ery przemysłowej 2. Fenomenów powiązanych z Władzą wokół Morza Bałtyckiego aż do początku ery przemysłowej 3. Teorii nauk społecznych i możliwości ich aplikacji na polu nauk historycznych oraz archeologii. Organizatorom zależy zwłaszcza na ukazaniu procesów, a nie tylko wąskiej interpretacji wydarzeń. 

Origines et mutationes circa principio Mare Balticum” odbędzie się w dniach 3-5.września na terenie Faktorii w Pruszczu Gdańskim. Organizatorami są Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego przy współpracy Miasta Pruszcz Gdański oraz Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim. Wydarzenie zostało objęte patronatem Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Zaproszenie do udziału kierowane jest do szerokiego grona naukowców posiadających: status doktoranta, stopień, albo tytuł naukowy.

Organizator pragnie przypomnieć, że termin nadsyłania zgłoszeń upływa wraz z końcem kwietnia.

 

Więcej informacji o uczestnictwie:

Origines et mutationes circa principio Mare Balticum

oraz na proflu Facebook: Origine et mutationes circa principio Mare Balticum

 

 

Tagi: