Europejskie Centrum Solidarności w gronie laureatów konkursu Top Inwestycje Komunalne 2015

Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku znalazło się w gronie laureatów konkursu Top Inwestycje Komunalne 2015. Wyróżnienia czwartej edycji plebiscytu zostaną wręczone podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Konkurs Top Inwestycje Komunalne 2015 to inicjatywa Grupy PTWP – organizatora Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz redakcji serwisu Portalsamorzadowy.pl. Celem plebiscytu jest wyróżnienie najlepszych inwestycji komunalnych, wskazanie ich skali oraz prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców. Z wytypowanych 25 projektów Rada Konsultacyjna wyłoniła zwycięskie, równorzędne Top 10 Inwestycji Komunalnych w Polsce.

Wśród laureatów znalazło się: Europejskie Centrum Solidarności – budynek Europejskiego Centrum Solidarności powstał na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej, przy placu Solidarności i pomniku Poległych Stoczniowców. Jest nie tylko ciekawym obiektem współczesnej architektury, ale tętniącym życiem centrum kulturalnym i naukowym oraz miejscem spotkań. Bryła siedziby ECS nawiązuje swoją sylwetką do statku, wpisując się w zarówno w krajobraz terenów postoczniowych, jak i w klimat miejsca i czasów, które ma upamiętniać. ECS jest miejscem spotkań naukowców, polityków, dziennikarzy. Realizowane są tu konferencje, warsztaty i różnego rodzaju projekty. Inwestorem było miasto Gdańsk. Wartość inwestycji to 233,4 mln zł.

Inną inwestycją z Gdańska wyróżnioną w konkursie jest  Pomorska Kolej Metropolitalna.

Tagi: