Od jutra rusza Jarmark Rzemiosła na zamku w Malborku

Podobnie jak inscenizacja bitwy pod Grunwaldem w tym roku nie odbędzie się także tradycyjne Oblężenie Malborka. Wszystkiemu winien koronawirus. Jednak Muzeum Zamkowe w Malborku na otarcie łez turystów nie zrezygnowało z Jarmarku Rzemiosła. Ten startuje już jutro i potrwa do 26 lipca.  

Zamek Malbork ze swym niepowtarzalnym klimatem jest miejscem szczególnie predestynowanym do prezentacji zachowanego lub odtwarzanego bogactwa kultury ludowej nawiązującej do wielowiekowej tradycji sławnych jarmarków i pokazów dawnego rzemiosła.

Międzymurze zachodnie zapełni się rzemieślnikami, którzy sprzedają niebanalne produkty produkowane w tradycyjny sposób. Swoje towary wystawi wielu rękodzielników z całej Polski i z zagranicy. Dostępne będzie galanteria domowa, wyroby dekoracyjne, biżuteria,  drewniane naczynia, lampiony  z drewna i cienko wygarbowanej skóry (tzw. pergaminowej),  miecze, hełmy, tarcze,  tradycyjne średniowieczne stroje, zabawki, różnego rodzaju akcesoria,  przepyszne miody pitne i niepowtarzalne drobiazgi.

Sprzedawane przedmioty, w większości wykonywane są wyłącznie ręcznie po to, by wyroby były jak najbardziej zbliżone do przedmiotów używanych w minionych epokach.

info/foto: Muzeum Zamkowe w Malborku

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: