Muzeum Gdańska czynne siedem dni w tygodniu

Muzeum Gdańska, Gdańsk, www.strefahistorii.pl
Muzeum Gdańska wróciło do normalnych godzin pracy. Jest teraz czynne siedem dni w tygodniu, do godziny 18. 
 Wyjątkiem jest jedynie poniedziałek, który jest dniem wolnego wstępu w niektórych oddziałach i będą one czynne do godz. 13.00.  Warto pamiętać, że nadal w każdym z obiektów obowiązują limity osób mogących przebywać przy kasach i na salach wystawowych.
Na początku lipca wprowadzony został wakacyjny harmonogram otwarcia Muzeum.  Oddziały: Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Dom Uphagena, Muzeum Bursztynu i Muzeum Poczty Polskiej są czynne: poniedziałek 10.00 - 13.00 (dzień wolnego wstępu), wtorek – sobota 10.00 - 18.00, niedziela 11.00 - 18.00. Natomiast Twierdza Wisłoujście i Wartownia nr 1 na Westerplatte przez cały tydzień są czynne w godzinach 10.00 – 18.00. Ze względu na bezpieczeństwo zwiedzających zamknięty pozostaje oddział Muzeum Nauki Gdańskiej oraz Kuźnia Wodna w Oliwie.
We wszystkich oddziałach obowiązują zalecenia i wytyczne sanitarne. Muzealnicy przypominają  o obowiązku zakrywania nosa i ust podczas przebywania na terenie muzeum – zarówno przy kasach, jak i na salach wystawowych. Ważne jest również zachowanie minimum 2 metrowego dystansu społecznego. W strefie wejściowej do każdego z oddziałów znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. O zasadach sanitarnych przypominają tabliczki informacyjne umieszczone w obiektach oraz pracownicy muzeum. Zachęcamy również do korzystania z płatności bezgotówkowych.
W celu zmniejszenia ryzyka transmisji Covid-19 zostały ograniczone liczby osób mogących znaleźć się jednocześnie przy kasach oraz na salach wystawowych. Limity podyktowane są powierzchnią sal, a każdy z oddziałów jest pod tym względem inny. W poszczególnych obiektach wynoszą: Ratusz Głównego Miasta – 150 osób, Muzeum Bursztynu – 50 osób, Dom Uphagena i Dwór Artusa – 90 osób, Twierdza Wisłoujście – 100 osób, Muzeum Poczty Polskiej – 30 osób, Wartownia nr 1 na Westerplatte – 10 osób.
Czynne są również punkty widokowe w Ratuszu Głównego Miasta oraz w Muzeum Bursztynu, ale i tu są zastosowane ograniczenia. Możliwe stało się także zwiedzanie oddziałów Muzeum przez grupy zorganizowane. 
(red.) fot. Muzeum Gdańska

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: