Noc Muzeów w Narodowym Muzeum Morskim online

Narodowe Muzeum Morskie, tak jak inne instytucje kultury w Polsce, zrezygnowało z organizowania w tym roku klasycznej Nocy Muzeów.

W związku z panującymi nadal obostrzeniami związanymi z pandemią nie zwiedzimy „Daru Pomorza”, nie staniemy w kolejce na „Sołdka” i do Żurawia. Od wielu tygodni wszystkie oddziały NMM są zamknięte. W sobotę, 16 maja, zostanie otwarty pierwszy z nich - Spichlerze na Ołowiance.

Od dwóch miesięcy działalność NMM przeniosła się do Internetu i właśnie tam muzealnicy zapraszają nas na tegoroczną Noc Muzeów. Przypomnimy sobie poprzednie edycje Nocy Muzeów: zeszłoroczny D-day na Wyspie Ołowianka, Gwiezdne Wojny na „Sołdku”, nocne zwiedzanie Żurawia, „Dar Pomorza” pod władaniem Kampanii Kaperskiej i Wikingów w CKWS.

- Wieczorem i w nocy 16 maja zapraszamy na nasz profil na Facebooku, bo właśnie tam przenosimy tegoroczną Noc Muzeów – mówi dr Marcin Westphal, zastępca dyrektora ds. merytorycznych NMM – Naszych gości zapraszamy np. do naszego Archiwum X. Podróże do czwartego wymiaru zawsze są ekscytujące, a w trakcie Nocy Muzeów różne rzeczy mogą się zdarzyć…zwłaszcza online. 

info/foto/NMM

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: