Muzeum II Wojny Światowej udostępnia swoje apartamenty medykom

Muzeum II Wojny Światowej udostępnia nieodpłatnie swoje apartamenty medykom. 17 kwietnia zostało podpisane porozumienie pomiędzy dyrektorem Karolem Nawrockim a wojewodą pomorskim Dariuszem Drelichem.

Porozumienie dotyczy przekazania do bezpłatnego używania pokoi noclegowych znajdujących się w części hotelowej Muzeum, na potrzeby kadry medycznej świadczącej pracę na terenie województwa pomorskiego. W pełni wyposażone pokoje noclegowe z własnym węzłem sanitarnym oraz dostępem do wyodrębnionej i wyposażonej kuchni, zostaną udostępnione kadrze medycznej od dnia 20 kwietnia br. 

- Muzeum II Wojny Światowej oddaje do dyspozycji kadry medycznej 5 pokoi znajdujących się w części hotelowej Muzeum. Chcielibyśmy tym gestem wesprzeć pracowników pomorskiej służby zdrowia, którzy codziennie swoją intensywną pracą i oddaniem, realnie pomagają osobom najbardziej potrzebującym w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Zarówno ja, jak i wszyscy pracownicy Muzeum II Wojny Światowej cieszymy się i jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć tych, którzy na co dzień poświęcają swoje życie dla dobra innych - mówił Karol Nawrocki.

- Pracownicy służby zdrowia są na pierwszej linii frontu walki z Covid -19. Walczą o zdrowie i życie pacjentów narażając własne. Musimy zapewnić im optymalne warunki prac. Dziękuję dyrekcji Muzeum II Wojny Światowej za współpracę i przeznaczenie pokoi dla pracowników szpitali zakaźnych - powiedział Dariusz Drelich.

Dodatkowo na pracowników służby zdrowia, korzystających z pokoi hotelowych udostępnionych w ramach porozumienia czekać będą publikacje wydawnictwa Muzeum II Wojny Światowej, w tym m.in.

  • „Fighting and Suffering. The Polish experience of World War II. Walka i Cierpienie. Polskie doświadczenie II wojny światowej.” prezentująca spojrzenie na II wojnę światową z perspektywy władz Rzeczpospolitej na uchodźstwie i Polskiego Państwa Podziemnego;
  • „Światowe Forum Muzeów Pól Bitewnych” stanowiąca pokłosie konferencji naukowej o tym samym tytule, która odbyła się w Muzeum w dniach 4–6 września 2018 r.;
  • "Nietzsche i naziści. Moje spojrzenie" Stephena R.C. Hicksa, będąca najnowszą publikacją z serii naukowej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku;
  • książka Wojciecha Grotta „Podpułkownik Jan Kowalewski (1892–1965)” wydana w serii Patroni dla Gdańskich Ulic;
  • publikacja źródłowa „Deportacje Polaków i obywateli polskich do Kazachstanu w latach 1936–1941”, zawierająca dokumenty ze zbiorów Archiwum Prezydenta Republiki Kazachstanu, ze wstępem i opracowaniem dr. Dmitriya Panto.   

 info/foto/Muzeum II Wojny Światowej

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: