Spichlerze do rejestru lepiej późno niż wcale

Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków podjął decyzję o wpisie do rejestru zabytków województwa pomorskiego reliktów spichlerzy „Pokój” i „Jedność” przy ul. Motławskiej 3 i Motławskiej 4 oraz reliktów spichlerzy „Kamienny Niedźwiedź” i „Żołędź” przy ul. Basztowej 8 i Basztowej 7 w Gdańsku. Jeszcze kilka lat temu spichlerze, choć w fatalnym stanie, były częściowo kompletne. W jednym z nich mieścił się nawet klub "Zejman" Dziś to mury na placu budowy dewelopera.

Relikty ww. zabytków znajdują się na Wyspie Spichrzów. Inwestor do którego należą ww. relikty, w dniu 9.09 br. nie odebrał przesyłki kurierskiej zawiadamiającej o rozpoczęciu procedury wpisu do rejestru. Internauci, którzy wpisują się pod informacją zawartą na stronie PWKZ są zdziwieni, że dotąd obiekty nie znajdowały się pod ochroną konserwatora.  Na zdjęciu Wyspa Spichrzów w Gdańsku na której znajdują się relikty spichlerzy objęte procedurą wpisu do rejestru.

(Red.) PWKZ, Bg fot. PWKZ

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: