Strefahistorii.pl na Retro Dolne Miasto 2019

Retro Dolne Miasto, news, www.polnocna.tv, www.strefahistorii.pl

Stare samochody, koncerty, spacery z przewodnikami. Dziś do 20 bawimy w Gdańsku na kolejnej edycji Retro Dolne Miasto. Tym razem w klimatach lat 70 - tych i 80  -tych.

Organizatorzy zapewnili świetny klimat dla wszystkich. Kilkadziesiąt retro - samochodów z Automobilklubu Morskiego. Są dmuchańce, retro karuzela, zajęcia artystyczne m.in. lepienie z gliny, tworzenie origami i zakładek do książek, warsztaty z upcyklingu. Słowem, nawet najbardziej aktywne i ciekawe dzieci nie będą się nudzić. Dolne Miasto odwiedzi również wspaniały gość – Bohdan Łazuka. Aktor teatralny i filmowy, piosenkarz, prezenter radiowy i telewizyjny. Podczas spotkania będziemy świadkami wielu ciekawych i równie zabawnych opowieści oraz usłyszymy kilka piosenek w jego wykonaniu. 

Tych, którym Dolne Miasto jest jeszcze mało znane, organizatorzy zapraszają na spacery z Opowiadaczami Historii, czyli przewodnikami, którzy o Dolnym Mieście wiedzą najwięcej. Spacery startują przy ISE Dolne Miasto - Inkubator Sąsiedzkiej Energii (ul. Reduta Wyskok 2). Przy ISE będzie znajduje się również Zakątek Retro, czyli mini wystawa starych pocztówek, zdjęć i artefaktów ze zbioru Opowiadaczy Historii. Zaś na wszystkich retro zakręconych, których po szaleńczych zabawach dopadnie głód, czeka Festiwal Smaków Food Trucków. Tegoroczną nowością będzie akcja ROZTAŃCZONY KAPELUSZ! W trzech miejscach podejmiemy wyzwanie wspólnego tańca jak największej liczby osób w wyznaczonym obszarze o kształcie kapelusza. Kto się da porwać wygibasom w stylu retro otrzyma prezent! Nie zabraknie także Potańcówki na Dolnym w stylu lat 60-tych – Retro Fajfy. Wszystko w oprawie muzycznej znanego zespołu Detko Band Orchestra, który zagra standardy jazzu tradycyjnego, swing i muzykę taneczną całego świata. W przerwach na łyk wody, profesjonaliści ze Swing Revolution Trójmiasto zaprezentują swoje taneczne umiejętności. 

PROGRAM:

 
SCENA GŁÓWNA / Bastion Wyskok, ul. Reduta Wyskok  
16:20    Skaldowie 
17:55     L.U.C. & Rebel Babel 
19:25    Bovska 
20:45    Oddział Zamknięty
 
HALA NAMIOTOWA / UL. KURZA 
15:00    DownTown Brass 
15:15    Rozmowa z Bohdanem Łazuką 
16:15    Nauka tańca ze Swing Revolution Trójmiasto
17:00    Retro Fajfy – potańcówka na Dolnym Mieście z Detko Band i pokazy taneczne 
 
ISE Dolne Miasto - Inkubator Sąsiedzkiej Energii  / UL. REDUTA WYSKOK 2 
16:00 / 16:30 / 17:00 / 17:30 Retro spacery z Opowiadaczami – Lokalnymi przewodnikami i przewodniczkami 
(red.) BG fot. Dobrawa Morzyńska
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: