Narodowe Muzeum Morskie w nowym roku szkolnym - frontem do klienta!

Ekologia, podróże dalekie i bliskie, archeologia podwodna oraz zawsze lubiane gdańskie legendy i tajemnice. Oferta edukacyjna Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku na nowy rok szkolny, to połączenie popularnych i sprawdzonych już zajęć – zarówno lekcyjnych, jak i warsztatowych oraz kilka fantastycznych nowych propozycji.

- Co roku staramy się zmieniać zajęcia edukacyjne na nowy rok szkolny, słuchając podpowiedzi naszych gości i uczestników zajęć. Ich opinia jest dla nas najważniejsza. Wiemy, że najmłodsi przepadają za odkrywaniem tajemnic, rozwiązywaniem zagadek, poznawaniem gdańskich legend, dlatego tę tematykę włączyliśmy zarówno do nowych, jak i sprawdzonych, lubianych zajęć w oddziałach NMM – podkreśla Przemysław Węgrzyn, kierownik Działu Edukacji NMM.

Wśród nowych zajęć pojawią się też atrakcyjne zajęcia plastyczne, skierowane do dzieci, które do Muzeum przychodzą pierwszy raz. Najmłodsi goście będą mieli okazję zapoznania się z wybranymi wystawami, które mieszczą się w Spichlerzach na Ołowiance, a na koniec zajęć stworzą własną, inspirowaną wizytą w muzeum, pocztówkę.

W tym roku Narodowe Muzeum Morskie chce być też jeszcze bardziej eko! Będą lekcje dedykowane ekologii, segregacji śmieci, kształtowaniu świadomości, jak cenna jest przyroda. Ważne kwestie związane z ochroną środowiska, a także tajniki pracy dawnych rybaków, szkutników i powroźników, będzie można poznać podczas lekcji muzealnych w Muzeum Zalewu Wiślanego. Oddział w Kątach Rybackich jest najmniejszym i jednym z najpiękniej położonych oddziałów NMM i właśnie tam najmłodsi goście będą mieli m.in. okazję własnoręcznie skręcić linę na prawdziwym torze powroźniczym.

Nowością w tczewskich oddziałach – Muzeum Wisły i CKWS– są zajęcia poświęcone najnowszej wystawie czasowej "Płynę na Opty. Zabytki z rejsu dookoła świata". Na zajęciach zobaczymy legendarny jacht, poznamy historię niezwykłej wyprawy, a ozoboty i wirtualna rzeczywistość pomogą utrwalić zdobytą wiedzę.

Podczas zajęć "Wywiad z zabytkiem" zaproszeni eksperci z różnych działów Muzeum opowiedzą ciekawe historie o zabytkach, którymi się opiekują – takich rzeczy nie wyczytacie w żadnym przewodniku, ani nie znajdziecie w sieci!

Muzeum kieruje swoja ofertę też do uczniów szkół specjalnych, którzy dzięki sensorycznym zajęciom i artystycznym warsztatom będą mogli poznawać świat Bałtyku, historię Gdańska i wykonywać zabawne doświadczenia z fizyki. Będą opowiadać także o morskich odkryciach geograficznych oraz historii kartografii. Prawdziwym hitem będą muzealne lekcje ze specjalistami z Działu Konserwacji NMM w Ośrodku Kultury Morskiej. Konserwatorzy uchylą rąbka tajemnicy swojego zawodu i opowiedz, dlaczego rdza i sól to najlepsi przyjaciele, co przyspiesza korozję metali i jak szybko żelazny gwóźdź pokrywa się rdzą!

W tym roku szkolnym rusza akcja Tanie Środy! W środy, poza darmowym wejściem do oddziałów Muzeum (poza muzealnymi statkami: "Darem Pomorza" i "Sołdkiem"), wszystkie lekcje muzealne będą sie odbywać po zniżkowej cenie 2 zł od ucznia (opiekunowie 1 zł).

info/foto: Narodowe Muzeum Morskie

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: