J G Herder urodziny filozofa w muzeum w Morągu

Muzeum J.G Herdera, Angelika Rejs, www.polnocna.tv, www.strefahistorii.pl, wiadomości
Muzeum im. J. G. Herdera w Morągu, w którym zobaczycie największą na Pomorzu galerię obrazów flamandzkich mistrzów, zaprasza 25 sierpnia 2019, w godzinach godz. 16.00-19.00, na urodziny swojego patrona.
 Johann Gottfried von Herder, urodzony w 1844 roku w Morągu, to jeden z najwybitniejszych filozofów i pisarzy niemieckich. Jego poglądy wpłynęły znacząco na późniejszy rozwój idei narodu, oraz filozofii i historii kultury. Myśl filozoficzna Herdera wpłynęła także na kształtowanie się współczesnej etnografii. J.G. Herder ma swoje ulice w Olsztynie, Ostródzie i Morągu a w barokowym pałacu w Morągu działa od 1986 roku muzeum jego imienia.
W niedzielę, 25 sierpnia, z okazji urodzin filozofa, muzealnicy zapraszają na zajęcia warsztatowe, pokazy walk rycerskich oraz koncert z cyklu „Muzyka w pałacowych pokojach”. W czasie trwania imprezy udostępnione będą bezpłatnie wszystkie wystawy, a o określonych godzinach będzie też zaproponujemy zwiedzanie z przewodnikiem. Jak co roku w trakcie wydarzenia możliwe będzie wspólne zdjęcie z patronem muzeum.
(red.) Bartosz Gondek fot. Angelika Rejs/FB Muzeum w Morągu

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: