Spotkanie na gotyckim szlaku w Gdańsku

Gdańsk zaprasza na spotkanie dotyczące „Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego”. Celem spotkania jest przybliżenie związków gotyku ceglanego w Gdańsku, Polsce i regionach ościennych.

Podczas spotkania przewodnicy turystyczni, ale także osoby zainteresowane tematyką z miast i regionów Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego, otrzymają wiele wyczerpujących informacji, które mogą przydać się podczas oprowadzania grup czy też dla własnych zainteresowań.

 Z okazji wydania pierwszej polskojęzycznej wersji przewodnika „Wzdłuż Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego”, prof. dr Christofer Herrmann, uznany ekspert gotyku ceglanego, wygłosi wykład wprowadzający w tę tematykę. Natomiast prezes stowarzyszenia, pan Christoph Pienkoß, przedstawi najważniejsze działania Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Po przerwie prof. Herrmann przedstawi najważniejsze budowle gotyku ceglanego w Polsce. A na zakończenie Klaus Ahrendt, Wiceprzewodniczący Polsko - Niemieckiego Stowarzyszenia Przewodników i Elżbieta Pawelec z Urzędu Miejskiego w Chełmnie przedstawią, jak w praktyce wygląda współpraca pomiędzy miastami, obiektami a przewodnikami i w jaki sposób można wspólnie sprawić, by przeżycia były dla turystów jeszcze silniejsze i ciekawsze.

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 11 kwietnia 2015, w godzinach od 13.00 do 17.00, w sali nr 2 w AmberExpo, ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk.

Tagi: