Politechnika Gdańska: Jak wyglądał Marzec’68 oczami świadków? Wkrótce promocja książki

Jak wyglądał Marzec’68 oczami świadków? Jaki obraz wydarzeń marcowych wyłania się z dokumentów? Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku oraz Politechnika Gdańska zapraszają na promocję książek „Marzec 1968 na Politechnice Gdańskiej oczami uczestników” oraz
„Marzec 1968 na Politechnice Gdańskiej w dokumentach”. Spotkanie promocyjne odbędzie się na Politechnice Gdańskiej (ul. G. Narutowicza 11/12, Gmach Główny, Sala 300) 14 marca 2019 r. o godz. 17.00.
 
Wydarzenia marcowe w Gdańsku pozostają w cieniu brutalnie stłumionej rewolty grudniowej i zwycięskiego strajku w sierpniu 1980 roku. W 1968 roku centrum protestów w Trójmieście stanowiła Politechnika Gdańska, największa uczelnia na Wybrzeżu. To jej studenci postanowili poprzeć protest swoich rówieśników z Warszawy i wyrazić swój sprzeciw wobec zakłamania prasy i brutalności milicji. Pociągnęli za sobą wielu innych młodych mieszkańców Trójmiasta. Punktem kulminacyjnym gdańskiego Marca okazały się największe w skali kraju zamieszki, do jakich doszło w rejonie Politechniki 15 marca 1968 roku. Uczestniczyło w nich 20 tysięcy osób.
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: