Kultowe auto z Miami Vice na sprzedaż

Miami Vice, Tubbs, Sonny Crocket, film, Corvette, Ferrari Daytona, www.polnocna.tv, www.strefahistorii.pl
Pamiętacie film Miami Vice? Ten o parze nieustraszonych detektywów? Na przełomie lat 80 i 90 XX wieku Sonny Crocket i Ricardo Tubbs owładnęli umysłami tysięcy widzów na całym świecie. Wielu z nich  z podziwem patrzyło na długą i szybką motorówkę Wellcraft Sonnego, oraz należące do niego Ferrari 365 GTB. No – może prawie Ferrari, które dziś jest prawdziwym białym krukiem - pisze...
 
Bartosz Gondek
 
W holenderskim Zonhoven wystawiono właśnie do sprzedaży coś niezwykłego. Za 35 ysięcy euro możemy stać się właścicielami klasycznego McBurnie Coachcraft C3 Corvette z 1981 roku. Stylizowanej na Ferrari Daytonę. To prawdziwa okazja, ponieważ prawdziwe Ferrari kosztuje minimum 500 000 euro. Poza tym nie grało w dwóch pierwszych sezonach Miami Vice, a Mc Burnie tak.
McBurnie Coachcraft produkowała od lat sześćdziesiątych, do 2012 roku repliki sławnych samochodów. Z dosyć wierną repliką Daytony nie było wielkiego problemu, ponieważ była ona wymiarami bardzo zbliżona do Chevrolta Corvette C3. Ze względu na znacznie niższej ceny niż w przypadku oryginalnej Daytony, oraz łatwości serwisu, decyzja o wyborze do filmu takiego właśnie samochodu, wydawała się oczywista. W serialu użyto 5 samochodów, bazujących na Corvettach z 1976 i 1981 roku. Koszt jednego auta wynosił $49,000 dolarów.
 
(Red.) Bartosz Gondek, fot. Autoscout.pl

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: 

Artykuł na Północnej.tv: 

http://www.polnocna.tv/news/21651-sprzedaja-samochod-sonnego-z-miami-vice