Muzeum Gdańska: Ciekawe spotkanie i darmowa publikacja o dawnych jatkach mięsnych

W Muzeum Gdańska, w najbliższy czwartek, 20 grudnia odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu Czwartki w Muzeum Gdańska. Podczas spotkania będą rozdawane bezpłatne egzemplarze publikacji prezentujących wyniki badań archeologicznych na terenie dawnych ław mięsnych funkcjonujących przez blisko 700 lat przy ul. Świętego Ducha.

Z okazji promocji publikacji uczestnicy powrócą do lat 2004-2005 oraz 2009 r., pracownicy Muzeum przypomną prace prowadzone przez Muzeum Gdańska oraz Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, a archeolodzy podsumują wyniki swoich badań. Egzemplarzy publikacji jest kilkadziesiąt i będą one rozdawane według kolejności rejestracji uczestników. Warto zatem przyjść możliwie najwcześniej.

Wydarzenie rozpocznie się w czwartek, 20 grudnia 2018 r., o godz. 14:30 i potrwa do najpóźniej ­do godz. 17:30. Konferencję oraz promocję publikacji Jatki mięsne w Gdańsku od XIV do XX w. dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

info/foto: Muzeum Gdańska

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: