Już jutro wystawa Oleha Denysenki

25 października o godz.18:00 w Galerii Związku Ormiańskiego w Gdańsku przy ul. Mariackiej 34/36 odbędzie się wernisaż WYSTAWY GRAFIKI „Równowaga” OŁEHA DENYSENKI (Lwów). 


„Artysta, który urodził się 500 lat za późno” (Dagbladet, Szwecja, 1994); „Geniusz z Ukrainy” (De Grunya Amsterdammer, 1998); „Artysta, który zadziwił świat” (The New York Times, 2003). To wszystko (i więcej) o lwowskim artyście, który zdobył uznanie na świecie jako grafik. Świadczy o tym 28 międzynarodowych nagród. Kurator: Lesia Turkewycz.

Poza wystawami indywidualnymi  brał udział w wielu międzynarodowych wystawach i sympozjach na Ukrainie, w Norwegii, Szwecji, Danii, Niemczech, Belgii, Francji, Holandii, Hiszpanii, Włoszech, Grecji, Polsce, Rosji, Słowacji, Czechach, USA, Wielkiej Brytanii, Japonii, Jugosławii, na Węgrzech, Rumunia, Słowenia, Finlandia, Macedonia, Szwajcaria, Korea, Kanada ...
 
Otrzymał 34 międzynarodowe nagrody, medale, dyplomy, granty, na Słowacji, w USA, Polsce, Korei, Jugosławii, Rosji, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, Białorusi, Francji... Jest członkiem Narodowego Związku Artystów Ukrainy, Rzeczywistym Członkiem Academician Senat International Art Academy a także Członkiem Lwowskiego Towarzystwa Miłośników Sztuki. Mieszka i pracuje we Lwowie. Wstęp wolny.
info/foto: mat.prasowe
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: