Międzywojennie na targach i pokaz aut

Już w przyszły weekend w halach targów Amber Expo zobaczymy wystawę polskich samochodów, w tym przedwojenne CWS-y, Ursusy, Fiaty 1100, czy motocykl Sokół. Tydzień zaś później czeka nas, pod Kuźnią Wodną, zabytkowy pokaz aut.

29 i 30 września, w halach Amber Expo ruszu kolejna, dziesiąta już edycja tarów Moto 3TM. Z okazji okrągłego jubileuszu organizator imprezy przygotował wiele atrakcji. Wśród nich retrospektywną wystawę polskiej motoryzacji, na której zobaczymy między innymi odbudowany prototyp samochodu CWS T1, polską ciężarówkę Ursus A, produkowaną przed wojną w Warszawie na podstawie licencji włoskiej firmy SPA, Fiat 1100 składanego pod koniec lat 30 - tych w PZinż, a także motocykl Sokół 600. Samochody z okresu PRL reprezentowane będa przez Nysę, Żuka, Małego Fiata, Dużego Fiata, Poloneza, Warszawę i wiele innych aut widywanych jeszcze 20 lat temu na naszych drogach.

Tydzień po targach, 7 października, w Kuźni Wodnej odbędzie się kolejny "Pokaz Aut" W tym roku wyjątkowy. Od ponad 10 lat w pierwszą niedzielę października wokół unikatowego obiektu techniki w Oliwie - gromadzą się miłośnicy i pasjonaci zabytkowej motoryzacji z Pomorza. W tym roku również zjawią się posiadacze zabytkowych samochodów, jednośladów, klasyków, jak i innych ciekwych pojazdów oraz wszyscy automaniacy, którzy darzą wielką miłością samochody o pięknych kształtach i specyficznym zapachu. Kolejny jesienny Pokaz Aut odbędzie się 7 października 2018 r. w godz. 12-16 - jak zwykle w okolicach zabytkowej Kuźni Wodnej w Gdańsku - Oliwie. Organizatorzy, którzy zrzeszają kluby i grupy z całej północnej Polski zapewniają mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Będą motocykle, klasyczne krążowniki szos, będzie też coś na ząb oraz pokazy, rekonstrukcje oraz prelekcje. W tym dniu sama Kuźnia Wodna, oddział Muzeum Gdańska,  będzie otwarta dla gości imprezy, oferując zmotoryzowanym grochówkę. Będzie też niespodzianka. Pokaz to również symboliczny czas zakończenia sezonu, choć klasyczne auta często jeżdżą do końca października, gdy jest jeszcze w miarę sucho.

Pokazy Aut w zabytkowej Kuźni Wodnej przy ulicy Bytowskiej w Oliwie cieszyły się zawsze dużym zainteresowaniem. Korzystając zwykle ze słonecznej i ciepłej pogody, między godziną 12 a 16 muzeum i samą imprezę zawsze odwiedzało kilkaset osób, w tym całe rodziny i przynajmniej 50 samochodów różnego typu: Francuskie, Amerykańskie, Niemieckie.

Północna.TV oraz Strefia Historii są partnerami wydarzenia

(Red.) Bg Bch (Fot) polnocna.tv, internet

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: