Polki Idolki w Muzeum w Szczecinku

Polki Idolki i Polski Kompozytorki... Bardzo prężnie działające Muzeum Regionalne w Szczecinku zaprasza na współorganizowane przez siebie wydarzenia. 

W sobotę 22 września razem ze Szkołą Podstawową nr 6 muzealnicy zapraszają na rodzinny spacer historyczny "Polki-Idolki". Poznaj kobiety, które przecierały szlaki w sporcie, nauce i sztuce i zawalcz o nagrody. W Parku Miejskim można będzie poznać historyczne postaci, porozmawiać z nim, poznać je lepiej i dowiedzieć się w jakiej dziedzinie zasłynęły. Start na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich o godzinie 12:00. Impreza w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa i Stulecia Niepodległości.

Z kolei w sobotę 29 września razem ze Szkołą Muzyczną im. O. Kolberga zapraszamy na koncert "Polskie kompozytorki. Od Marii Szymanowskiej do Haliny Krzyżanowskiej". Usłyszymy utwory polskich kompozytorek, często zapomnianych lub znanych tylko specjalistom. Twórczość kobiet to kompozycje religijne, miniatury fortepianowe, mazurki, polonezy i wiele innych. Zaprezentowane zostaną także pieśni, a wszystko to w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej. Przedstawione zostaną sylwetki kompozytorek. Koncert w Parku Różanym o godzinie 12:00. Jeśli aura nie będzie nam sprzyjać, zapraszamy do auli Szkoły Muzycznej. Wstęp wolny.

(Red.) fot Muzeum w Szczecinku

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: