Zabytkowym ikarusem po śladach Sierpnia 80

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku zaprasza na niepowtarzalny przejazd historyczny „Śladami Sierpnia'80”, któy odbędzie się 29-30 sierpnia z okazji 38. rocznicy strajków sierpniowych. Chętnych w podróż zabierze zabytkowy Ikarus 260.

Po miejscach na co dzień niedostępnych dla zwiedzających, związanych z historycznymi zdarzeniami, oprowadzą  m.in. bohaterowie Sierpnia’80 – działacze Solidarności i opozycjoniści. Głównym przewodnikiem w trakcie wycieczki będzie Arkadiusz Kazański, historyk Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku. Przejazd jest bezpłatny, jednak liczba miejsc ograniczona do 40 każdego dnia (w tym 20 miejsc siedzących i 20 miejsc stojących). Obowiązują zapisy pod adresem: jan.hlebowicz@ipn.gov.pl. W mailu IPN prosi o wpisanie imienia i nazwiska uczestnika, a także wybór dnia przejazdu. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 sierpnia.

(Red.) fot IPN Gdańsk

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: