Bez litości - wystawa w Muzeum II Wojny Światowej

Bądźcie bez litości! Bądźcie brutalni! Zniszczenie Polski jest naszym pierwszym zadaniem. Agresja na Polskę 1939” Muzeum II Wojny Światowej zaprasza 4 września na wernisaż wyjątkowej wystawy,obrazującej niemiecką wojnę totalną przeciw Polsce.

Przytoczone w tytule wystawy słowa Adolfa Hitlera ukazują prawdziwy cel inwazji na Polskę. Przygotowana przez nas wystawa przedstawia sytuację Polski i jej obywateli wobec niemieckiej i sowieckiej agresji we wrześniu 1939 roku oraz początku okupacji. To ukazanie niszczycielskiego i terrorystycznego charakteru tej wojny, prowadzącego do zastraszenia i zniewolenia okupacyjnego Polaków. Ekspozycja rozpoczyna się opowieścią o ostatnim dniu sierpnia oraz wybuchu II wojny światowej. Na kolejnych planszach skupiliśmy się na integralnych częściach planu wojny totalnej prowadzonej przez Niemcy takich jak: naloty terrorystyczne, terror wobec cywilów, represje czy zbrodnie na jeńcach wojennych. Naszą narrację dopełnia historia oblężenia Warszawy, agresji sowieckiej, której konsekwencją był rozbiór Polski. W ostatniej części wystawy opowiadamy o początkach okupacji i konspiracji. Wernisaż wystawy odbędzie się w ramach Światowego Forum Muzeów Pól Bitewnych 4 września o godzinie 18:00 na poziomie – 3 Muzeum, gdzie wystawa będzie prezentowana.  Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 4 do 31 września 2018 roku.  Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.
(Red.) fot. Muzeum II Wojny Światowej
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: