Trójmiasto w 74 rocznicę Powstania Warszawskiego

Powstanie warszawskie

Dziś 1 sierpnia – rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zobaczmy jak do tej ważnej daty przygotowało się Trójmiasto.

Przy ścianie pamięci w Kwaterze Armii Krajowej na Cmentarzu Łostowickim, dziś o godzinie 17, odbędzie się uroczystość upamiętaniająca 74. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego a w całym mieście zwqyją syreny. Jak zawsze, gdański magistrat prosi także o to, aby o 17:00 na dźwięk syren zatrzymać się, oddając w ten sposób hołd bohaterom sierpniowego zrywu Warszawy.

Uroczysty Apel Pamięci, organizowany przez Muzeum II Wojny Światowej, odbędzie się, o godzinie 16.50, także na placu przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (plac W. Bartoszewskiego 1). o godz. 21 – w ramach letniego kina plenerowego – projekcja filmu „Miasto 44”. O godz. 11 przedstawiciele IPN Oddział w Gdańsku zapalą znicze na grobach Janiny i Jana Krahelskich spoczywających na Cmentarzu Centralnym Srebrzysko.

O godzinie 17 syreny odezwą się także w Sopocie.

W Gdyni uroczystości przypominające 74 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, rozpoczną się o godzinie 12, pod pomnikiem Gdyńskich Harcerzy (przy skwerze Tajnego Hufca Harcerzy), gdzie zostaną złożone wiązanki, odbędą się też oficjalne wystąpienia.

(Red.) fot.archiwum

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: