Pruszcz Gdański po raz piąty ugości konferencję naukową Origines et Mutationes

Od 6 do 7 września Faktoria Handlowa w Pruszczu Gdańskim będzie gościła juz po raz 5 konferencję naukową „Origines et Mutationes” organizowaną przez Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego oraz Miasto Pruszcz Gdański. W 2018 roku tematem konferencji będzie zagadnienie: „Rozkwit – Kryzys – Odbudowa”. 

Historia notuje wiele przypadków spektakularnego rozkwitu, ale i głębokich kryzysów, po których przychodził czas na odbudowę. O tych zmianach decydowały zarówno procesy długiego trwania, jak i nagłe czynniki zewnętrzne, a nawet pojedyncze zdarzenia, które prowadziły do kryzysów – gospodarczych, politycznych i społecznych. Dotykały one całe państwa, poszczególne grupy społeczne, oraz konkretne rodziny i jednostki. Celem naszej konferencji będzie dyskusja zarówno nad przyczynami kryzysów, jak i sposobami wprowadzania zmian i reform podejmowanych w celu wychodzenia z nich. 
Obrady zostaną podzielone na sekcje tematyczne, wśród których planujemy panel dotyczący historii lokalnej, skoncentrowany zwłaszcza na omówieniu sytuacji w starożytności i wczesnym średniowieczu.


Konferencja odbędzie się w dniach 6 -7 września 2018 w Pruszczu Gdańskim na terenie Faktorii Handlowej. 
Termin przesyłania zgłoszeń: 30 kwietnia 2018
Zgłoszenie: tytuł oraz abstrakt wystąpienia prosimy wysłać na adres baltic.conf@gmail.com
Obrady będą prowadzone w języku polskim i angielskim
Opłata konferencyjna: 150 zł (koszty wyżywienia, materiałów konferencyjnych oraz późniejszej publikacji, nie uwzględnia noclegów)

info/foto: Facebook/Faktoria Haldowa w Pruszczu Gdańskim

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: