Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach będzie świętował Dzień Dziecka

1 czerwca w godzinach od 11:00 do 14:00 w Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach z okazji Dnia Dziecka odbędzie się festyn "Na wiejskich dróżkach i w zagrodach", który przybliży Najmłodszym dawne wiejskie gry i zabawy. Na wszystkich czeka moc atrakcji: m.in. lepienie w glinie, szukanie cukierków w stogu siana, pranie na tarze, malowanie, piłowanie drewna, a także liczne zabawy z nagrodami. 

Impreza jest próbą przywołania na planie muzeum i wewnątrz muzealnych chałup atmosfery dawnego życia wiejskiego. Dzieci poznają zajęcia i prace, których wymagało niegdyś życie. Pod okiem pracowników skansenu mogą prać i maglować, tkać na krosnach i prząść nici na kołowrotku. Garncarz pomaga im wytoczyć garnek na kole, a rybak uszyć kleszczką kawałek sieci. W tym dniu dzieci mogą swobodnie podążać od zagrody do zagrody, zatrzymywać się dróżkach i placach między nimi i brać udział w grach i zabawach terenowych, niegdyś popularnych na całym Pomorzu. Mogą sprawdzić swoją wiedzę o regionie, Słowińcach i muzealnych ekspozycjach uczestnicząc w konkursach. A zmęczone mogą przysiąść na trawie i bawić się wraz z dziecięcym zespołem ludowym bądĽ upiec przy ognisku przywiezione w plecaku kiełbaski.

info/foto: Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: