Srebro w broni drzewcowej i świetne 10 vs 10 – pierwszy dzień mistrzostw IMCF za nami!

W Scone Palace w Szkocji trwają mistrzostwa świata w sportowych walkach rycerskich federacji IMCF. Już pierwszego dnia Rycerska Kadra Polski sięgnęła po medal. 

Maja Celińska, zawodniczka związana z CDSW, zdobyła srebrny medal podczas trwających mistrzostw świata federacji IMCF w kategorii broni drzewcowej kobiet. W finale uległa co prawda reprezentantce Quebecku (prowincja w Kanadzie ma własną reprezentację na MŚ), ale w pokonanym boju Maja zostawiła m.in. zawodniczki z Danii i Nowej Zelandii.

Oprócz broni drzewcowej pierwszego dnia mistrzostw odbyła się też faza grupowa walk 10 vs 10. Doskonale poradziła sobie w nich Rycerska Kadra Polski, która pewnie sięgnęła po zwycięstwa ze Szwecją, Szkocją oraz USA i zajęła pierwsze miejsce w grupie.

 

Mistrzostwa w Scone Palace potrwają do niedzieli 13 maja. Wszystkie walki można oglądać na steamie na oficjalnym facebooku federacji . 

Rycerska Kadra Polski - IMCF World Championship 2016

 

fot. Katarzyna Sobczyk 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: