James Bond zaparkował w Gdyni

Kiedyś musiał nastać ten dzień. W Gdyni zapachniało na serio Jamesem Bondem! To wszystko za sprawą kultowej sylwetki klasycznego Aston Martina, który pojawił się na podwórku Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji.

Gdyńskie Muzeum Motoryzacji otrzymało w ubiegłym tygodniu oficjalne wpis do rejestru placówek muzealnych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego teraz zaś na jego podwórku zaparkował kultowy Aston Martin DB6 prawie niczym nie różniący się od słynnego Astona Martina DB 5, znanego z pierwszych odcinków serialu z superszpiegiem. DB 5 zagrał w: Goldfinger, Operacja Piorun, GoldenEye, Jutro nie umiera nigdy, Casino Royale, Skyfall i Spectre.

Z kolei DB6 to, produkowana w latach 1965 – 1970, kosmetycznie poprawiona odmiana DB5 – ki. Pod maską wiśniowego Astona, który stoi zaparkowany pod muzeum w Gdyni drzemie 286 konny silnik R6 o pojemności 4 litrów. Samochód trafił do warsztatu prowadzonego przez właścicieli gdyńskiego muzeum na drobne naprawy mechaniczne.

(Red., fot ) Bartosz Gondek

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: