Muzeum dla Seniora w Muzeum Gdańska

Muzeum Gdańska organizuje drugie spotkanie z cyklu Muzeum dla Seniora. W czwartek 22 marca 2018 r. odbędą się oprowadzanie oraz warsztaty plastyczne poświęcone nowej wystawie czasowej „Morze inspiracji”, którą będzie można zobaczyć w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska.

Muzeum Gdańska zaprasza gdańskie seniorki i seniorów w jeden z czwartków każdego miesiąca w godzinach 11:00-13:00. Każde z nieodpłatnych spotkań będzie podzielone na dwie części – teoretyczną i praktyczną. Druga odsłona Muzeum dla Seniora zostanie poświęcona najnowszej wystawie czasowej w Ratuszu Głównego Miasta.

Morze inspiracji - wystawa czasowa

Na wystawie czasowej zobaczymy grafiki tworzone w latach 60-80. XX w. przez polskich i fińskich artystów przekazane do Muzeum Gdańska przez Gdański Klub Marynistów LOK. Prace były eksponowane w na corocznych polsko-fińskich konkursach grafiki marynistycznej w latach 1975-1985 organizowanych naprzemiennie w Gdańsku oraz Turku.

- Wszystkie prace prezentowane na wystawie czasowej możemy zobaczyć dzięki Panu Bolesławowi Rogińskiemu, który zainicjował konkurs marynistyczny. Prace uznanych artystów, np. Prof. Czesława Tumielewicza, czy Henryka Płóciennika pokazują jak duży potencjał interpretacyjny tkwi w morzu. Artyści oddawali nie tylko piękno i tajemniczość morza, ale potrafili ująć w nich akcenty humorystyczne, które znajdziemy na kilku z blisko 50 prezentowanych eksponatów – mówi Marta Krzyżowska

Wystawę będzie można zobaczyć w dniach 17 marca – 31 maja 2018 r.

Muzeum dla Seniora

W nieodpłatnych zajęciach prowadzonych przez pracowników muzeum oraz ekspertów zewnętrznych mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 60 lat. Najbliższe zajęcia odbędą się 22 marca 2018 r. w godz. 11:00-13:00.

- Założeniem programu Muzeum dla Seniora jest hasło: „Wynieś coś z Muzeum”. W zależności od tematyki zajęć, będzie to wiedza praktyczna…, albo własnoręcznie wykonana praca nawiązująca do konkretnego zabytku. Na nadchodzącym spotkaniu obejrzymy wspólnie nową wystawę czasową, zgłębimy temat technik graficznych oraz etapy ich wykonania. Na warsztatach zapoznamy się z przykładami rycin ze zbiorów muzealnych, tych które niezwykle rzadko opuszczają muzealne magazyny, a także wykonamy własnoręcznie kopię prezentowanych na wystawie eksponatów muzealnych technikami rysunkowymi – mówi Marta Krzyżowska z Muzeum Gdańska.

Ilość miejsc jest ograniczona i wynosi 25 osób. Chęć uczestnictwa w spotkaniu należy zgłosić do dnia 21 marca 2018 r. pod numerem telefonu +48 789 449 682 (z wyjątkiem sobót i niedziel), albo e-mailem: m.krzyzowska@muzeumgdansk.pl.

 

Muzeum dla Seniora

Kiedy?: 17 marca – 31 maja 2018 r., godz. 11:00-13:00

Gdzie: Sala Edukacyjna, Ratusz Głównego Miasta, ul. Długa 46/47 (wejście od strony ul. Piwnej)

Wstęp: bezpłatny

Prowadzący: Marta Krzyżowska

Zwiedzanie wystawy czasowej „Morze inspiracji”

Kiedy?: 17 marca – 31 maja 2018 r., z wyjątkiem poniedziałków i wtorków (w sezonie zimowym, albo poniedziałków (sezon letni)

Gdzie: Ratusz Głównego Miasta, ul. Długa 46/47

Ceny i godziny otwarcia: www.muzeumgdansk.pl  

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: