II Targi Rekonstrukcji Historycznej „Wiec Pomorski”

W Muzeum Zamkowym w Malborku odbywać się będzie „Wiec Pomorski”. Na targach pojawi się kilkudziesięciu wystawców z całej Polski i z zagranicy.
 

Targi Rekonstrukcji Historycznej "Wiec Pomorski" są niezależną inicjatywą, powołaną przez pasjonatów rekonstrukcji historycznych. Organizatorzy chcą ukazać w ten sposób dorobek i różnorodność grup rekonstrukcji historycznych, umożliwić wzajemną wymianę doświadczeń. Ma to być okazją do osobistego dokonania wyboru i zakupów wyposażenia obozowego, strojów, uzbrojenia dla odtwórców. Dotychczas grupy rekonstrukcji historycznych i rzemieślnicy dokonywali tego typu transakcji drogą internetową lub w czasie spotkań podczas inscenizacji. Inicjatywa Wiecu Pomorskiego ma również na celu stworzenia przestrzeni dla integracji tego środowiska, jak i również dla wymiany ofert pomiędzy odtwórcami historycznymi a branżą turystyczną i instytucjami eventowymi.

Nie tylko dla grup rekonstrukcji

W jednym miejscu i czasie zobaczyć będzie można stroje i dodatki, elementy uzbrojenia, żywność naturalną, ceramikę historyczną, instrumenty dawne, sprawne repliki machin oblężniczych, pokazy rzemieślnicze i artystyczne, turnieje, odbędą się również warsztaty interaktywne - tłumaczy Szymon Klein, jeden z organizatorów. Mimo, że wydarzenie jest kierowane do grup rekonstrukcji historycznej okresu szeroko pojętego średniowiecza oraz wytwórców dawnego rękodzieła, jest to również okazja do zaprezentowania się przez producentów ekologicznej żywności. Organizatorzy kierują również zaproszenie do muzeów państwowych oraz prywatnych, branży turystycznej, jednostek samorządowych organizacji pozarządowych i wszelkich instytucji kultury organizujących inscenizacje historyczne i wszelkie wydarzenia rekonstrukcyjne. Szczególnie mile widziani będą wszyscy miłośnicy historii, także ci niezainteresowani jeszcze rekonstrukcją.

Targi odbędą się 11 kwietnia, od godziny 10:00 w Muzeum Zamkowym w Malborku przy Ul. Starościńska 1

 

Kontakt do organizatora:

Biuro Targów "Wiec Pomorski"
tel: 660 196 930
e-mail: wiecpomorski@gmail.com
http://www.facebook.com/wiecpomorski

Tagi: