Barwy pomorskiej tradycji. Wystawa haftu kaszubskiego w Ansbach

Haft kaszubski jest znaną i szeroko rozpoznawaną w Europie marką. Do 24 października 2017 r. kaszubskie rękodzieło będzie prezentowane w Niemczech.

Wystawa jest organizowana dzięki partnerstwu samorządu województwa pomorskiego oraz Okręgu Środkowej Frankonii

Z Linii do Frankonii

Prezentowane w niemieckim Ansbach rękodzieło reprezentuje wszystkie szkoły kaszubskiego haftu. Zobaczyć można wytwory szkoły wdzydzkiej, puckiej, żukowskiej, borowiackiej, tucholskiej oraz wejherowskiej. Wszystkie prace zostały wykonane na XXII Konkurs Haftu w Linii. Jest to cykliczna impreza promująca kaszubski haft. Biorą w nim udział nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci i młodzież. Wystawa w Ansbach została zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Okręg Środkowej Frankonii, przy wsparciu Gminnego Domu Kultury w Lini, Urzędu Miasta i Gminy Żukowo, Starostwa Powiatowego w Wejherowie oraz Urzędu Miasta w Wejherowie. Mieszkańcy Środkowej Frankonii kaszubskie hafty będą podziwiać do 24 października.

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: