All About Freedom Festival w ECS

Witam w Europejskim Centrum Solidarności. Trudno uwierzyć, że minął już rok od jubileuszowej edycji ALL ABOUT FREEDOM FESTIVAL. Tymczasem na świecie nic spokojniej.

Pożywką dla kina jest życie, a więc tegoroczna edycja AAFF nie może być jak przyjemny spacer w słoneczne jesienne popołudnie. Konflikty zbrojne, fala imigrantów, nacjonalizmy, Brexit, populizm, brak solidarności w łonie Unii Europejskiej… Kino funduje nam nie tylko zadumę nad tym, co się dzieje ze światem, ale i fundamentalne pytania adresowane do każdego z nas. Jakie idee popieram, dla jakiej sprawy byłbym gotowy opuścić swoją strefę komfortu, ile jestem w stanie poświęcić? Kino, odwołując się do naszych osobistych wyborów, musi boleć. I taki niełatwy czas chcemy Państwu zaproponować w nadziei, że myślenie jest podstawowym prawem i powinnością ludzką.

Nie chcąc tylko narzekać, proponujemy antidotum na zło świata. W tym roku twarzami AAFF, które promują festiwal na plakatach i ulotkach, są wyjątkowi ludzie. Tacy, których chciałoby się poddać multiplikacji. Każdy z nich w innej dziedzinie chce od życia więcej, nie godzi się z zastanym stanem rzeczy, ma ambicje udoskonalania rzeczywistości, gromadzi wokół ważnych spraw innych zapaleńców. Zachęcam, abyście zapoznali się Państwo z obszarami ich aktywności, bo napawa to nadzieją na lepsze jutro i pozwala wierzyć, że marzenia można spełniać.

Pozwólcie Państwo, że podzielę się jeszcze jedną wiadomością. Dziesięć lat temu powołane zostało Europejskie Centrum Solidarności. Nie planujemy hucznego świętowania, bo każdy dzień, kiedy ECS wypełnia się gośćmi, jest dla nas świętem. Chcę jednak podziękować wszystkim, dla których i z którymi każdego dnia udaje nam się opowiadać o polskiej drodze do wolności, realizować solidarność w praktyce, krzewić wartości, edukować… Zespole ECS, bez Was ta sztuka nigdy by się nie powiodła – dziękuję, zaszczytem jest z Wami pracować.

Życzę dobrego czasu w ECS.

Basil Kerski
dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności

ALL ABOUT FREEDOM FESTIVAL 2017

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: