Plakaty Pągowskiego w muzeum

Tegorocznej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni towarzyszą liczne wystawy plenerowe  i w licznych obiektach festiwalowych. Wielbicieli filmowych minidzieł, czyli plakatów filmowych powinna zaciekawić wystawa „Andrzej Pągowski. Plakaty filmowe. 40 lat pracy twórczej”.   
 
W Muzeum Miasta Gdyni zobaczymy ekspozycję wybraną przez samego autora. Zawisły zarówno te najstarsze, począwszy od plakatów do filmów „Amator” Krzysztofa Kieślowskiego czy „Hair” Miloša Formana, jak i najnowsze, w tym plakat zaprojektowany w 2016 roku do „Powidoków” Andrzeja Wajdy.
  
Andrzej Pągowski urodził się 19 kwietnia 1953 w Warszawie i jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Słynne na cały świat plakaty zaczął projektować w 1977 roku. W swojej 40-letniej karierze ma także projekty okładek płyt i magazynów. Artysta jest autorem około tysiąca plakatów zapowiadających sztuki teatralne, filmy, festiwale sztuk oraz konkursy piosenek.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: