MHMG: Ostatnia szansa na zwiedzenie wystawy Pod Królewską Korona

Do Muzeum Historycznego Miasta Gdańska powracają Czwartki w Historycznym. 21 września 2017 r. o godz. 17:00 w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Pod królewską koroną”. To ostatnia szansa na poznanie sekretów wystawy, która potrwa do 1 października 2017 r. 

Czwartki w Historycznym to pomysł na spędzenie wolnego wieczoru z historią Gdańska i Pomorza. W ramach cyklu organizowane są wykłady, debaty, oprowadzania kuratorskie po wystawach czasowych miejskiego muzeum, a także promocje książek. Tym razem w ramach cyklu spotkań zostanie przybliżona historia eksponatów pokazywanych na wystawie „Pod królewską koroną…”. Jej głównym zagadnieniem są zmiany w wizerunku gdańskiego herbu od późnego średniowiecza po XIX w. 

– Na wystawie w Ratuszu Głównomiejskim zgromadziliśmy rozproszone po całej Polsce dziedzictwo naszego miasta. Są nim nie tylko dokumenty, ale także zabytki o charakterze użytkowym, np. najstarsza chorągiew z przedstawieniem herbowym Gdańska, czy adamaszkowy obrus wykonany przez gdańskiego tkacza z okazji koronacji Jana III Sobieskiego z 1677 r., ale także dzieła sztuki i stare monety. To ostatnia okazja, aby poznać ich sekrety w ramach Czwartków w Historycznym – zachęca dr Ewa Bojaruniec-Król, kurator wystawy (MHMG). 

Wśród uczestników czwartkowego spotkania zostanie rozlosowane 10 szt. katalogów wystawy. Blisko godzinne oprowadzanie jest bezpłatne i będzie miało miejsce w górnych kondygnacjach Ratusza Głównego Miasta Gdańska.

Wystawę, dofinansowaną ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, można zobaczyć do 1 października 2017 r. w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska, Domu Uphagena, Muzeum Bursztynu oraz w Twierdzy Wisłoujście. Najwięcej eksponatów można zobaczyć w Ratuszu Głównego Miasta.

       

info+foto: MHMG

K. 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: