Koncert „Hope” w wykonaniu Nahorny Trio w Muzeum II Wojny Światowej

Już 8 września odbędzie się koncert „Hope” w ramach obchodów 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

8 września, o godz. 19.00 w Muzeum II Wojny Światowej odbędzie się niezwykłe wydarzenie muzyczne. Koncert „Hope” w wykonaniu Nahorny Trio, w składzie Włodzimierz Nahorny, Mariusz Bogdanowicz i Piotr Biskupski. Repertuar będzie oscylował wokół utworów z płyty Hope, wydanej w 2014 r.

Nahorny Trio stanowi wieloletni projekt muzyczny Włodzimierza Nahornego (fortepian) z Mariuszem Bogdanowiczem (kontrabas) i Piotrem Biskupskim (perkusja). Muzyka to autorskie kompozycje leadera. Posiada charakter utrzymany w kanonie tria jazzowego, nosi romantyczne i bardzo słowiańskie piętno. Znajdują się tu utwory pisane specjalnie na trio jak również instrumentalne wersje przebojów Włodzimierza Nahornego. Są to kompozycje na wskroś współczesne, czerpiące inspirację z wielu gatunków. 

Włodzimierz Nahorny jest postacią nie mająca sobie równej na polskiej scenie jazzowej. Pianista, saksofonista, kompozytor i aranżer muzyki jazzowej, rozrywkowej, teatralnej i filmowej. Zdobył wiele nagród na konkursach i festiwalach w Polsce i za granicą. Jego życiorys to niemal cała historia polskiego jazzu. Od samego początku kariery wzbudza powszechne uznanie. Wybitny kompozytor, jeden z pierwszych polskich multiinstrumentalistów. 

8 września 2017 (piątek)
godz. 19.00, sala konferencyjna, poziom -3
Muzeum II Wojny Światowej 
pl. W. Bartoszewskiego 1
Wejscie główne: schody od strony palcu

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: