Niepokonany Marcin Waszkielis na turnieju w Elblągu

Za nami turniej rycerski podczas Święta Chleba w Elblągu. Bezapelacyjne zwycięstwo odniósł Marcin Waszkielis, mistrz świata federacji IMCF.

W turnieju wzięło udział blisko 20 rycerzy z Polski oraz Rosji. Pierwsza trójka jednak była udziałem trzech gwiazd polskich sportowych walk rycerskich. Zwycięstwo odniósł Marcin Waszkielis, w finale pokonując Michała "Koziego" Kozdrasia. Podium zamknął doświadczony Krzysztof "Olo" Olczak. 

I Międzynarodowy Elbląski Turniej Rycerski - finał

Turniej, mimo fatalnej pogody, stał na wysokim poziomem sportowym. Zawodnicy w deszczu nie szczędzili sobie razów i szczęśliwie, mimo śliskiej nawierzchni, obyło się bez kontuzji. Walki rycerzy nie były jedynym elementem Międzynarodowego Elbląskiego Turnieju Rycerskiego. Przed zmaganiami profesjonalnych fighterów w szrankach mierzyli się młodzi adepci walk na miecz sportowy, zaś w niedziele odbywa się turniej wczesnośredniowieczny. 

pc

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: