Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Muzeum II Wojny Światowej

Muzeum II Wojny Światowej zaprasza 1 sierpnia o godz. 18.30 na uroczyste obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Muzeum II Wojny Światowej. W programie wydarzenia m.in. otwarcie wystawy czasowej, projekcja filmu, promocja książki dla najmłodszych, projekt edukacyjny.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.30 uroczystym otwarciem wystawy czasowej „Warsaw Rising” przygotowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Anglojęzyczna wystawa ukazuje losy Warszawy i Polski w czasie II wojny światowej. Wzbogacono ją o archiwalne zdjęcia z tego okresu, prezentowane na 20 wielkoformatowych planszach.
 
W sali kinowej o godz. 19.00 zostanie wyświetlony film „Powstanie Warszawskie”, wyprodukowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego przy współpracy Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Film to fabularyzowany dokument, powstały na bazie kronik filmowych BIP AK, koloryzowany i udźwiękowiony. Czas trwania ok. 90 min.

W dniu wydarzenia zapraszamy także do wzięcia udziału w promocji książki Krzysztofa Mitala „Powstanie Warszawskie. Pierwsze dni”. Książka jest barwną, interaktywną opowieścią dla najmłodszych, z wyborem punktów decyzyjnych i różnymi zakończeniami. Przy stoisku Wydawnictwa Meandry można będzie wysłuchać fragmentów publikacji i nabyć książkę. 

W ramach obchodów Muzeum angażuje się również w projekt edukacyjny BohaterON–włącz historię! Zachęcamy wszystkich gości do odebrania w kasach Muzeum bezpłatnych kartek, na których warto napisać ciepłe słowa i życzenia dla Powstańców Warszawskich. 

1 sierpnia 2017 (wtorek) 
godz. 18.30  Muzeum II Wojny Światowej  
pl. W. Bartoszewskiego 1 
(Wejście główne: schody od strony placu)  

PROGRAM:  
18.30 Otwarcie wystawy czasowej „Warsaw Rising”, przygotowanej przez Muzeum Powstania  Warszawskiego 
19.00 Projekcja filmu „Powstanie Warszawskie”, powstałego na bazie kronik filmowych 
- Promocja interaktywnej książki dla najmłodszych, Krzysztofa Mitala „Powstanie Warszawskie. Pierwsze dni” 
- Edukacyjny projekt BohaterON–włącz historię! W Muzeum można odebrać bezpłatną kartkę  i napisać do Powstańców Warszawskich

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: