Muzeum II Wojny Światowej odwiedził Ambasador Francji

Muzeum II Wojny Światowej odwiedził Ambasador Francji w Polsce Pierre Lévy. Wraz z nim na spotkanie z dyrekcją placówki przybyli Alain Mompert, Konsul Honorowy Francji oraz Dyrektor Instytutu Francuskiego w Polsce Stanislas Pierret.

Ambasador Francji podczas spotkania z dyrekcją Muzeum poruszył kwestię gen. Hallera oraz wystawy poświęconej polskiej armii, którą oficjalnie otworzył w tym miesiącu. Na budynku ambasady Francuskiej do końca lata będzie można obejrzeć ekspozycję zatytułowaną „Błękitna Armia Hallera we Francji. Utworzenie niezależnej Polskiej Armii 4 czerwca 1917”. Następnie wystawa będzie eksponowana w innych polskich miastach.

Dyrektor Karol Nawrocki przypomniał w trakcie dyskusji, że w tym roku przypada 50 rocznica wizyty Charlesa de Gaulla w Polsce. Poruszył również kwestię stanu badań nad najnowszą historią Polski.

Obecny na spotkaniu wicedyrektor muzuem prof. Berendt opowiedział o misji i celach muzeum na najbliższy okres a następnie oprowadził delegację po wystawie głównej muzeum. 

To już kolejne odwiedziny zagranicznych gości w naszej placówce. Od kwietnia w placówce gościliśmy już ambasadora USA Paula W. Jonesa, Konsul generalną Niemiec Cornelię Pieper, ambasador Finlandii Hannę Katariine Lehtinen oraz ambasador Belgi Colette Taquet. 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: