Militaria „z przeszłością” do kupienia na Grabówku. Wojskowy sklep otwarty

Fani militariów mogą zacierać ręce ze radości. Agencja Mienia Wojskowego w Gdyni otworzyła specjalny sklep, w którym można kupić elementy ekwipunku należącego niegdyś do armii. W asortymencie znajdziemy m.in. kurtki polowe, hełmy czy plecaki.

Sklep dla pasjonatów wojskowości znajduje się na Grabówku przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 19. Na chętnych czeka w nim ponad setka różnych pozycji. Wcześniej sprzedawaliśmy różne rzeczy należące do wojska podczas imprez rekonstrukcyjnych. W czasie tych wydarzeń trafiało do nas dużo sygnałów, czy mamy stałe punkty, gdzie można nabywać podobne przedmioty. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom i otworzyć taki sklep – mówi Milena Wyszyńska z Agencji Mienia Wojskowego w Gdyni.
 
Wśród asortymentu, który Agencja wystawia na sprzedaż, znajdują się berety, radiotelefony, mundury czy łącznice polowe. Jednak nie tylko pasjonaci sprzętu wojskowego znajdą coś dla siebie w sklepie. Oferujemy również sprzęt gospodarstwa domowego – dodaje Milena Wyszyńska. Klienci sklepu mogą nabywać po dwie sztuki każdej rzeczy wystawionej na sprzedaż.

Przedmioty oferowane przez Agencję służyły w jednostkach, a niektóre z nich mają bardzo ciekawą historię. Część asortymentu ma za sobą służbę na misjach zagranicznych. Wśród rzeczy, które oferujemy, znajdują się elementy umundurowania pustynnego i zasobniki. Przedmioty te stanowią pozostałość po misjach w Iraku i Afganistanie – opowiada Milena Wyszyńska.

Sklep wojskowy znajduje się w siedzibie Agencji Mienia Wojskowego w Gdyni przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 19. Czynny jest w godz. 10.00-13.00 w każdy wtorek i czwartek.

M. Wyszyńska, AMW.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: