Gliński się pospieszył. Muzeum II Wojny za darmo

Wczoraj pisaliśmy o połączeniu Muzeum II Wojny Światowej z Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Wybrano też Karola Nawrockiego na dyrektora powstałej instytucji, jak się okazuje to nie jedyne zamieszanie - ze względu na brak numeru NIP placówka jest otwarta za darmo dla zwiedzających. 

Jednostka bez numeru NIP nie może prowadzić działalności gospodarczej. Zamieszanie wokół biletów trwało kilka godzin. Zablokowano sprzedaż online biletów - i jak się okazało - darmowe karty wejścia na wystawę główną można dostać w muzeum. Placówka wydała w tej sprawie komunikat: "W związku z koniecznością dopełnienia formalności wynikających z reorganizacji Muzeum II Wojny Światowej w najbliższych dniach sprzedaż biletów prowadzona będzie wyłącznie w kasach Muzeum. Bilety wydawane będą zgodnie z zasadami dnia wolnego od sprzedaży opisanymi w Regulaminie zwiedzania Muzeum. Wszystkie wcześniej zakupione bilety, zarówno w sprzedaży internetowej jak i w kasach, zachowują ważność. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy do zwiedzania Muzeum II Wojny Światowej."

oprac. pc

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: