Skarszewski młyn ma odzyskać świetność

Basen, apartamentowiec oraz centrum handlowo-usługowe - to plany przebudowy terenu dawnego młyna w Skarszewach. Plany związane są ze sprzedażą terenu, który jest właśnie finalizowany. Podpisano umowę przedwstępną sprzedaży, zaś do Urzędu Miejskiego trafiły wnioski o wydanie warunków zabudowy.

Dzisiaj podpisano list intencyjny pomiędzy władzami gminy a zarządem spółki, reprezentowanej przez Adama Kanię, właściciela, realizującego duże projekty biznesowe na południu Polski. Gmina zapewnia o woli współpracy i promocji inwestycji w naszym regionie. W podpisanym porozumieniu mowa jest m. in. o pierwszeństwie mieszkańców gminy przy zatrudnianiu personelu nowych obiektów. Gmina jest szczególnie zainteresowana współpracą przy wykorzystaniu basenu dla potrzeb skarszewskich placówek oświatowych oraz zainteresowanych mieszkańców. Szacowany koszt realizacji inwestycji to kilkadziesiąt milionów złotych. W tym roku planowane są prace projektowe, zaś w latach 2018- 2019 budowlane.

O wszystkich szczegółach związanych z tą inwestycją będziemy na bieżąco informować.

- To prywatna inwestycja i jej przebieg może zmienić się dowolnie według założeń inwestora - powiedział Jacek Pauli, burmistrz Skarszew. - Jeśli jednak wszystko się powiedzie i inwestor zrealizuje swoje plany, w których będziemy pomagać w miarę możliwości, nasza gmina zyska wielki atut, który niezwykle pozytywnie wpłynie na naszą pozycję na Pomorzu.

Info: Skarszewy FB + zdj.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: 

Artykuł na Północnej.tv: 

http://polnocna.tv/news/14907-aranzacja-dawnego-budynku-mlyna-w-skarszewach