Większość przedmiotów srebrnych z jakimi mamy do czynienia jest opatrzona drobnymi znaczkami umieszczonymi zwykle w mało eksponowanym miejscu. Choć są niepozorne przekazują one szereg cennych informacji – np. o autorze dzieła, miejscu i czasie wykonania, jakości użytego srebra, a czasem także skomplikowanych losach przedmiotu…
Na warsztatach uczestnicy dowiedzą się jakie były dawne sposoby określania próby srebra i po co w ogóle znakuje się wartościowe przedmioty? Poznają także rodzaje znaków złotniczych, historyczne systemy oznaczania sreber i zasady znakowania w urzędach państwowych wprowadzane od XIX w. W części warsztatowej - z użyciem lupy i fachowej literatury – uczestnicy warsztatu będą mieli okazję rozpoznawać różne przykłady znaków złotniczych na zabytkowych srebrach ze zbiorów Muzeum. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy: a.frackowska@mhmg.pl.
Zajęcia sa dedykowane dla grupy 15 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Kiedy?: 30.03.2017 r., godz .17:00.
Gdzie?: Ratusz Głównego Miasta Gdańska / Wielka Sala Wety
Wstęp wolny
Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.