Muzeum Miasta Gdyni - nowa wystawa już w piątek!

Po wielu miesiącach oczekiwania i ostatnich tygodniach gorączkowych przygotowań, w Muzeum Miasta Gdyni pokazano wczoraj, na specjalnym wernisażu, nową wystawę stałą. Będzie ona udostępniona publicnzości już 10 lutego, czyli w najbliższy piątek

Powierzchnia nowej ekspozycji to 651m kw. Znajdziemy na nich 73 historie mieszkańców miasta, ponad 150 oryginalnych eksponatów i 1,5 tys. archiwalnych fotografii. Nowa ekspozycja opowiadająca o Mieście z Morza oprócz wykorzystania multimediów i innych nowoczesnych środków ekspozycji, wykorzystuje także oryginalne eksponaty z których część będzie można dotknąć. Moduły wystawowe będą się co trzy miesiące zmieniać. Co czwarty z prezentowanych eksponatów został podarowany muzeum przez byłych i obecnych mieszkańców miasta. Pozostałe pochodzą z różnych instytucji z Polski i z zagranicy.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się10 lutego 2017 roku – w urodziny Gdyni i 10 rocznicę otwarcia muzeum. Tego dnia wstęp do muzeum będzie bezpłatny. Podobnie jak w weekend – od 11 do 12 lutego.

(Red.) fot. Muzeum Miasta Gdyni

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: