Dni otwarte Muzeum II Wojny Światowej

Prace nad Muzeum II Wojny Światowej dobiegły końca i naszedł czas na zaprezentowanie publiczności wystawy głównej oraz wnętrz budynku, które od wielu lat budzą żywe zainteresowanie w kraju i zagranicą.


Wystawa główna zajmuje powierzchnię 5 tys. m2, co czyni ją jedną z największych wystaw prezentowanych przez muzea historyczne na świecie. Zlokalizowana jest 14 metrów pod ziemią, na najniższym poziomie Muzeum. Znajduje się na niej ponad 2 tys. eksponatów, ok. 250 stanowisk multimedialnych pokazujących archiwalne filmy, zdjęcia, dokumenty, notacje ze świadkami wojny oraz interaktywne prezentacje służące poszerzeniu wiadomości zawartych na wystawie.

Oficjalny wernisaż wystawy, zarezerwowany dla VIP-ów i tak zwanej "pierwszej ligi muzealnej", odbędzie się jutro. Dla szerszej publiczności zwiedzanie Muzeum będzie możliwe w weekend 28-29 stycznia br., kiedy organizowane są Dni Otwarte. Zapraszamy w godz. 9.00 – 19.00 (ostatnie wejście na wystawę o godz. 17.00). Zwiedzający oprócz wystawy głównej, będą mogli zobaczyć wystawę „Podróż w czasie” przeznaczoną dla dzieci poniżej 12 roku życia, składającą się z trzech osobnych pokoi, będących rekonstrukcjami mieszkania warszawskiej rodziny w trzech różnych okresach wojny oraz obejrzeć filmy w sali kinowej.

Uczestnictwo jest możliwe tylko po wcześniejszej rejestracji w systemie internetowym dostępnym tutaj. Każdego dnia Muzeum może odwiedzić 960 osób. Oferta weekendowej wizyty w Muzeum jest również kierowana do rodzin z dziećmi od 7 lat.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: