Oliwska Drużyna Najemna Inogici w Pruszczu Gdańskim

14 marca w Faktorii z okresu wpływów rzymskich w Pruszczu Gdańskim będzie wystepować Oliwska Drużyna Najemna Inogici. W ten sposób wojowie z Oliwy będą świętować swoje 16-lecie

Oliwska Drużyna Najemna Inogici to grupa rekonstrukcji historycznej zajmująca się rekonstrukcją średniowiecza z głównym naciskiem na rzemiosło wojenne. Założona została w 1999 roku, chociaż niektórzy członkowie działali wcześniej w ruchu rycerskim. Teraz druzyna będzie świętować swoją rocznicę.

Zabawy i walki

Inogici przygotowali dla miłośników średniowiecza dużo atrakcji. W programie są m.in. : przemarsz wojska turniej łuczniczy zabawy plebejskie dla publiki pokazy umiejetności bojowych.

- Chcemy pokazać, że łucznictwo tradycyjne oraz walka średniowieczna są nie tylko ciekawym widowiskiem, ale i sposobem na życie. Drużyna jest zawsze otwarta na nowych członków - mówi Piotr Celej, zastępca dowóccy Inogitów.

Chiny i  Mam Talent

Oliwska Drużyna Najemna Inogici to grupa rekonstrukcji historycznej zajmująca się rekonstrukcją średniowiecza z głównym naciskiem na rzemiosło wojenne. Założona została w 1999 roku, chociaż niektórzy członkowie działali wcześniej w ruchu rycerskim. Drużyna jest więc jednym z pionierskich tego typu projektów na Pomorzu. Nazwa Inogici wywodzi się od łacińskiej nazwy gryfa, wiec jej tłumaczenie należałoby przedstawić jako Gryfici. Gryf jako symbol Pomorza widnieje na tunikach, tarczach i sztandarach. Obecnie w ramach drużyny są dwa nurty: pierwszy to rekonstrukcja okresu wczesnego średniowiecza- czasów Wikingów i Słowian czyli IX-XI wieku, druga zajmuje się okresem pierwszej połowy XV wieku, ze szczególnym uwzględnieniem inscenizacji grunwaldzkiej. Członkowie drużyny wzięli udział w ponad 200 turniejach na całym świecie oraz występowali w półfinale programu Mam Talent. Członkowie drużyny uczestniczyli równiez w rycerskich i łuczniczych mistrzostwach świata. Te drugie odbywały się w Tybecie. MTreningi odbywają się na polanie powyżej żwirowni za Dworem III na ul. Polanki w Gdańsku-Oliwie. Są one otwarte dla wszystkich osób, chcących poczuć atmosferę średniowiecznych zmagań bojowych i łuczniczych. Zmagania w średniowiecznych turniejach są prowadzone bronią tępą, ale ciosy są mocne, więc treningi przypominają te w sztukach walki.

/foto: Marcin Mielczarek

Partnerem Oliwskiej Drużyny Najemnej Inogici oraz wydarzenia jest strefahistorii.pl oraz polnocna.tv

Tagi: 

Artykuł na Północnej.tv: 

http://polnocna.tv/news/6941