Konkurs! - Tych domów już nie ma. Zgadnij, gdzie stał ten?

Urokliwy budynek ze zdjęcia, gdyby jeszcze stał, miałby około 200 lat. W powojennym Gdańsku takich budynków zachowało się całkiem sporo. Dziś to prawdziwe, białe kruki, które nadal, ze względu na niskie waloru użytkowe i zły stan systematycznie znikają z krajobrazu miasta. 

Dom widoczny na zdjęciu, podobnie jak przylegającą do niego kamienicę, rozebrano w latach 80. Gdzie stały te budynki? Zapraszamy do udziału w konkursie zorganizowanym przez naszą stronę, telewizję Polnocna.Tv oraz Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, z którego zbiorów pochodzą fotografie.

By wygrać ufundowaną przez PWKZ książkę Marcina Gawlickiego, "Zabytkowa architektura Gdańska w latach 1945-1951" wydaną przez wydawnictwo słowo/obraz/terytoria wystarczy zlokalizować miejsce, gdzie zrobiono zdjęcia, a  odpowiedź wysłać prywatną wiadomością na Facebooka Urzędu Ochrony Zabytków w Gdańsku: https://www.facebook.com/gdanskwuoz

Musimy polubić także stronę głównego organizatora konkursu: https://www.facebook.com/polnocna

Rozwiązanie konkursu w przyszłym tygodniu na naszej stronie wraz z dużą galerią zdjęć tego fragmentu miasta, który dziś wygląda zupełnie inaczej.

 

Tagi: 

Artykuł na Północnej.tv: 

http://www.polnocna.tv/news/6908