Komunikat ministerstwa w sprawie MIIWŚ

W piątek, 5 sierpnia, na stronie internetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pojawił się komunikat dotyczący przyszłości Muzeum II Wojny Światowej. Minęły 3 miesiące i minister ma obowiązek odnieść się do planowanego połączenia. Na razie wydano tylko oświadczenie. Jego treść przytaczamy w całości.  

"W związku z pojawiającymi się publicznie pytaniami i wątpliwościami związanymi z terminem ogłoszenia aktu połączenia Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku z Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje, że przepisy ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej nie nakładają obowiązku wydania aktu o połączeniu tych placówek muzealnych natychmiast po upływie 3 miesięcy od wydania obwieszczenia o zamiarze połączenia. Zgodnie z przepisami, po trzech miesiącach MKiDN może podjąć działania zmierzające do połączenia muzeów, w tym określić jego termin. Obecnie minister kultury i dziedzictwa narodowego przygotowuje się do wydania odpowiedniego aktu."

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: