Tajemnice gdyńskiego portu do odkrycia

Morze i plaża to główne atrakcje przybywających do Gdyni turystów. Chociaż miło odpoczywa się na słońcu i przy powiewach morskiej bryzy to jednak warto również zapuścić się w miasto i poznać jego tajemnice.

Każdy kogo interesują portowe historie i ukryte zakątki może wyruszyć na ich odkrywanie w każdej chwili i o każdej porze dnia i nocy. Miejsce, które z pewnością warto odwiedzić to przestrzeń portowa Gdyni, która kryje nie tylko ciekawą architekturę ale także pasjonującą historię. Warto odkryć zakamarki okolic Urzędu Morskiego czy obejrzeć malownicze widoki z Nabrzeża Francuskiego.

Ponadto podczas spaceru trasą pereł industrialnej architektury, można zobaczyć różnorodne budynki i poznać ich dawne funkcje a także odkryć miejsca już nieistniejące, jak portowa wieża ciśnień czy Magazyn Aukcji Owocowych. Zgłębianie tajemnic gdyńskiego portu ułatwiają specjalne stanowiska informacyjne rozmieszczone w wybranych lokalizacjach. Znajdują się one przy każdym obiekcie na trasie lub w miejscu nieistniejącego już budynku. Obracając rolką, można zapoznać się z historią obiektu w języku polskim i angielskim oraz przyjrzeć się zdjęciom archiwalnym.

Aby ułatwić zwiedzanie portu każdy może posłużyć się specjalnie przygotowaną mapą, dostępną na stronie www.polska1.pl/pl/dzialania/aktualnosci/odkryj_gdynski_port

fot. wikimedia commons 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: