Regaty o Puchar Korsarza 2016

Piąta edycja o legendarny Kompas Kapitański, jeden bieg dookoła całej Zatoki Gdańskiej, już 6 sierpnia przy molo w Brzeźnie. Regaty odbędą się w klasach KWR, ORC i Open. Nagrodą główną jest przechodni Puchar Korsarza, wręczany zwycięzcy w klasyfikacji generalnej KWR.

Przeprowadzony zostanie jeden wyścig. Zgłoszenia będą przyjmowane w piątek, 5 sierpnia, w Biurze Regat, w siedzibie Polskiego Klubu Morskiego w Gdańsku (Baszta Łabędź, Targ Rybny), w godzinach 16:00 - 20:00.

Regaty o Puchar Korsarza swoją nazwą nawiązują do najstarszego (1934r.), wciąż użytkowanego, polskiego jachtu "Korsarz", który w 1936 roku wygrał pod dowództwem kpt. Tadeusza Prechitko regaty przedolimpijskie w Kilonii. Był to największy sukces przedwojennego polskiego żeglarstwa regatowego. Przechodnią nagrodą w regatach jest ufundowana przez Pomorski Związek Żeglarski replika złotego kompasu kapitańskiego, który otrzymała załoga jachtu „Korsarz” za zwycięski wyścig. Nagrodą główną w klasyfikacji ORC jest uwiecznienie zwycięzcy na mosiężnej tabliczce na kompasie. Przewidziane są również puchary za miejsca od 1 do 3 w każdej grupie oraz ciekawe nagrody do losowania podczas zakończenia regat.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: