Pin-Up ki i Boogie pod zamkiem w Człuchowie

27 lipca pod zamkiem w Człuchowie rusza kultowy, dwunasty  już  Polish Boogie Festival, Trzydniowa impreza to jedyna w Polsce okazja, aby przenieść się do epoki, kiedy na scenach  królowały Boogie-Woogie, Blues, Rockabilly i Rock’n’Roll
 
 
 
Pod koniec lipca Człuchów powraca do czasów, kiedy  po ulicach spacerowały piękne Pin Up Girls a panowie walczyli o ich względy na wyścigach Caferacer’ów. Czas festiwalu to podróż do złotej ery kina, kiedy to na ekranach podziwiano mistrzowskie pokazy taneczne Freda Astaire i Ginger Rogers. Polish Boogie Festival łączy wszystko to, co najlepsze w kulturze lat ’40, ’50 i ’60.
Impreza organizowana jest przez kilkusetosobowe środowisko fanów tych lat, wśród których znajduje się między innymi Piotr Baron z Programu III Polskiego Radia, który mawia, że  Polish Boogie Festival to obowiązkowa pozycja w kalendarzu prawdziwego fana muzyki. To święto radości i niezapomniane chwile, które pozostają na zawsze w sercach.
Już 24 lipca o godzinie 15, w galerii handlowej Brama Pomorza w Lipienicach koło Chojnic odbędzie się swego rodzaju „Before Party”, na którym zobaczymy i usłyszymy BlueBerry Hill i Bartka Szopińskiego, oraz pokaz taneczny zespołu SwingStep.pl.
28 lipca ruszy Canpol Night, czyli wieczorna impreza z koncertami i ścianką. Zagrają Lasse Jensen i Blues Junkers. Pojawi się też Swing Step.
Dzień później będziemy świadkami Friday Night Lights, czyli wielkiego otwarcia głównej części imprezy, jakie odbędzie się w Lasku Luizy w Człuchowie. Zagrają B.B % Blues Shacks, Jerry's Fingers i Hot Lips.
30 lipca to sprint na motocyklach Caffe Racer, odbywający się na jeden z ulic miasta, oraz Saturday Night Light, który rozpocznie się o 19 i będzie wielkim finałem wszystkich koncertów. Kto nie będzie miał dosyć, może jeszcze wziąć udział w niedzielnym  Sunday Boogie Jam.
Na imprezie pojawi się także znany zespół Burnin' Hearts z Olsztyna.
Tradycyjnie imprezie towarzyszy niezwykle atrakcyjne miasteczko Boogie, które rozłoży się w tym roku także w Lasku Luizy i impreza taneczna na rynku w nieodległym Debrznie.
Wiecej  i na bieżąco o festiwalu: https://www.facebook.com/events/1722527678020093/permalink/1722528178020043/
(red. Fort: wikipedia, FB Boogie Festiwal)
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: