Wspomóż remont Bazyliki Mariackiej. Otrzymasz gwiazdę

I ty możesz posiadać gwiazde na sklepieniu Bazyliki Mariackiej. Celem  akcji jest pomoc w remoncie Bazyliki Mariackiej – Korony Gdańska.

Przez wieki pokolenia gdańszczan nie tylko budowały, ale również troszczyły się o tą największą w Europie ceglaną świątynię. Po zniszczeniach II Wojny Światowej ogromnym wysiłkiem, na powrót wznoszono Bazylikę Mariacką jako symbol miasta. Było to możliwe dzięki ogromnej wierze i ofiarności wielu pokoleń. Bazylika jest najbardziej rozpoznawalnym miejscem Gdańska, bez odwiedzenia, którego trudno wyobrazić sobie pobyt w Trójmieście.

Przybywają do niej turyści i wierni z Polski i całego świata. Dziś świątynia nosząca dumny tytuł „Korony Gdańska” potrzebuje naszej pomocy. Każdy z nas może włączyć się w dzieło jej renowacji poprzez donację, której świadectwem będzie symboliczna Gwiazda-cegiełka zawieszana na sklepieniu najokazalszej świątyni Gdańska.

Więcej informacji: TUTAJ 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: