Warsztaty dobrze zaprojektowane - projektowanie usług publicznych dla młodzieży

Zaprojektuj wspólnie z gdyńskim muzeum wyjątkowe usługi dla trójmiejskich instytucji! Już 4 czerwca znajdziemy odpowiedź na pytanie: co zrobić, aby młodzi ludzie chcieli przychodzić do Muzeum Emigracji w Gdyni na randki. Znajdziemy także sposób na angażowanie młodych ludzi w działania Strefy Startup Gdynia oraz Instytutu Kultury Miejskiej. A wszystko to w oparciu o metodologię service design.
 
Zanim jednak podejmiemy projektowe wyzwanie, można posłuchać o tym, jak przez ostatnie miesiące Muzeum Emigracji wzięło udział w 120 godzinach warsztatów, wypiliśmy 30 litrów kawy i wykorzystało ponad 3000 zużytych karteczek samoprzylepnych. Pracownicy instytucji wspólnie z zaproszonymi gośćmi opowiemy czym jest projektowanie usług i jak wygląda jego zastosowanie w praktyce. Kreatywne zmagania zakończone będą wspólnym piknikiem. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Liczba miejsc ograniczona.
 
Projekt współfinansowany ze środków Programu Erasmus+.
 
 
Informacje o projekcie
Głównym celem projektu "Usługi dobrze zaprojektowane" jest zdiagnozowanie problemów, z jakimi spotykają się młodzi ludzie mieszkający w województwie pomorskim oraz przy ich pełnym zaangażowaniu, znalezienie wdrażalnych propozycji rozwiązania zdefiniowanych problemów. W ramach projektu zaprojektowane zostały zgodnie z metodologią servicedesign trzy usługi na rzecz młodzieży mieszkającej w Tczewie, Kościerzynie i Starogardzie Gdańskim. Do wspólnego projektowania zaproszono także przedstawiciele lokalnych władz.
 
 
Okres realizacji projektu: 03.08.2015 - 03.08.2016
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: