W epoce żaglowców - morze od antyku do XVIII wieku

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zaprasza na promocję publikacji „W epoce żaglowców - morze od antyku do XVIII wieku” pod redakcją Beata Możejko przy współpracy Ewy Bojaruniec-Król.

W książce ukazane zostało szerokie spektrum zagadnień morskich w czasach, gdy statki i okręty napędzane były siłą mięśni ludzkich oraz energią wiatru, a materiałem, z którego budowano jednostki pływające, było drewno. Na tom składa się zbiór 28 artykułów o charakterze interdyscyplinarnym (historia, historia sztuki, archeologia, w tym archeologia podwodna, i filozofia prawa). Autorzy publikujący materiały w prezentowanej monografii pochodzą z wielu uznanych polskich i zagranicznych ośrodków naukowych.

Promocja publikacji „W epoce żaglowców - morze od antyku do XVIII wieku” odbędzie się 17 maja 2016 roku o godz. 17.00 w Wielkiej Sali Wety Ratusz Głównego Miasta, Oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska 

Ul. Długa 46 47

80-831 Gdańsk

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: