Warszawscy archeolodzy będą badać mury Joannitów

W poniedziałek w Skarszewach archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczynają i badania sondażowe przy baszcie północnej murów obronnych miasta.

- To kolejny etap prac przybliżających nam historię naszego miasta i zarazem kontynuacja działań prowadzonych przez archeologów UW wiele lat temu - mówi Burmistrz Skarszew Jacek Pauli. - Chcemy jak najlepiej poznać historię naszego miasta. Chcemy ją także upowszechnić.

Upowszechnianiu historii Skarszew służyć ma nowa publikacja książkowa, jaka już wkrótce ujży światło dzienne. Burmistrz nie chce jednak na razie zdradzać szczegółów. Wieęcej na ten temat - już wkrótce na Strefie Historii i Północnej.TV

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: 

Artykuł na Północnej.tv: 

http://polnocna.tv/news/11102-warszawscy-archeolodzy-beda-badac-zamek-joannitow